Dzień dinozaura w przedszkolu

25 lutego 2022 r. przedszkolaki obchodziły Dzień Dinozaura. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki.

W zabawie matematycznej dzieci układały dinozaury względem siebie. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury. Była opowieść o dinozaurach. Na koniec przedszkolaki wykonywały zadania związane z dinozaurami oraz wykonali własnego Dinusia. Największą atrakcją dzisiejszego dnia były jednak figurki dinozaurów te duże i te małe. Dzieci świetnie bawiły się w odmrażanie dinozaurów oraz bawiły się w paleontologów – odszukiwały dinozaury zasypane w pojemniczkach z kaszą, ryżem, grochem itp oraz otwierały jaja  i próbowały odgadywać nazwy dinozaurów.