Powrót do aktualności

Dbamy o środowisko

23 maja 2018

W ferworze zajęć umknęły nam informacje na temat Dnia Ziemi, który miał miejsce 22 kwietnia. Oczywiście nasi uczniowie, jak co roku nie zapomnieli o tym dniu i w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, do którego uczniowie przygotowali plakaty, wiersze i ciekawe informacje na temat ochrony przyrody. Jednakże nie tylko 22 kwietnia jest dniem przypominajacym o potrzebie ochrony środowiska. 21 maja był Europejski Dzień Obszarów Natura 2000, 22 maja Międzynarodowy Dzień Różnorodności Ekologicznej, 23 maja Dzień Żólwia, a 24 maja to Dzień Ślimaka oraz Europejski Dzień Parków Narodowych i Parków Wodnych. Przypomnijmy, że na naszych terenach do Obszrów Natura 2000 zaliczono Stawy w Brzeszczach, Dolinę Dolnej Soły, Dolną Sołę oraz Zbiornik Goczałkowicki.