Powrót do aktualności

Code Week w ZSP 3 Skidziń

2 listopada 2021

  W miesiącu październiku w przedszkolu i w szkole odbywały się licznie zajęcia z programowania, kodowania i robotyki w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week.  W tym roku połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i większość zajęć przebiegła pod hasłem "Programujemy wartości". Na zajęciach uczniowie i przedszkolaki mogli nie tylko dobrze się bawić poprzez zabawę w kodowanie i programowanie, ale również doskonalili swój system wartości, rozwijali pożądane społecznie i wartościowe cechy czy kompetencje. Tematyka skupiała się wokół rodziny oraz rodziny Polskiej - ojczyzny. Część zajęć ukierunkowana była na rozwijanie kompetencji kluczowych, w tym językowych. Jak co roku Code Week budzi wiele pozytywnych emocji i zawsze uczniowie i dzieci w nim uczestniczą.