Powrót do aktualności

Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania rozpoczęty.

12 października 2020

W tradycję naszego Zespołu wpisał się projekt Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania. Nasi uczniowie i przedszkolaki pod kierunkiem nauczycieli wezmą udział w tej akcji już czwarty raz. Od 10 do 25 października będziemy świętować kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego Tydzień Kodowania umożliwia wszystkim uczestnikom poczuć, że programowanie i kodowanie może być przyjemną i pasjonująca zabawą, która wzbogaca nas w umiejętności przydatne w życiu codziennym .W tym roku postanowiliśmy skupić się na kodowaniu i rozczytywaniu rytmów, i jak co roku na programowaniu postaci i robotów, które tak bardzo lubią nasi podopieczni. Zatem zaczynamy...