Powrót do aktualności

Code Week – ciąg dalszy

20 października 2023

W ramach akcji Europejski Tydzień Kodowania Code Week odbywa się w naszym Zespole wiele zajęć. Takie zajęcia miały miejsce 20 października w klasie 3.  Uczniowie  rozwiązywali rozmaite ćwiczenia logiczne i łamigłówki z elementami kodowania, pod hasłem ,,Jesienne kodowanie". Poprzez  kodowanie drogi wiewiórki do żołędzia, rysowanie serca wg podanego kodu czy kodowanie hasła, trzecioklasiści rozwijali swoje umiejętności w zakresie myślenia algorytmicznego. Elementy kodowania pojawiły się także na zajęciach logopedycznych. Zaszyfrowana mapa skarbów- wskazywanie elementów na mapie i wpisywanie ich pozycji, odwzorowywanie buzią zakodowanych obrazem ćwiczeń, ruchów. Kolorowanie obrazka zgodnie z oznaczeniem na kleksach, to tylko niektóre z zadań  z zakresu kodowania, które urozmaiciły zajęcia dodatkowe.